Nasıl Eğitim Alabilirim?

Özel eğitim alması önerilen bireylerin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde alacakları eğitimin ücretleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanır. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde çocuğunuzun engeline yönelik olarak ayda 8 Seans Bireysel ve 4 Seans Grup eğitimini hiçbir ücret ödemeden alabilirsiniz.
 
Çocuğunuzun gelişim geriliği, zihinsel yetersizlik, otizm, işitme engeli, bedensel engel, öğrenme güçlüğü, konuşma bozukluğu, gecikmiş konuşma, hiperaktivite ve dikkat eksikliği gibi alanlardan birinde eğitim alması gerektiğine inanıyorsanız kurumumuza aşağıda belirtilen evraklarla başvurabilirsiniz.
 
Kurumumuza Başvuru İçin Gerekli Evraklar
1. Bireyin Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2. Anne ve Babanın Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
3. Bireyin 12 Adet Fotoğrafı
4. Varsa bireyin sağlık geçmişine ait evraklar
5. Okul çağında olan bireylerin okullarından alınacak öğrenci belgesi
Eğitim hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilmeniz için çocuğunuza Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu düzenlenmesi gereklidir.
Özel Eğitim Değerlendirme Kurul Raporları her bireyin ikamet adresine göre Rehberlik Araştırma Merkezleri tarafından düzenlenir.
Rehberlik Araştırma Merkezlerine başvuru yapılmadan önce Hastanede bireyin tıbbi tanılamasının yapılarak Sağlık Kurulu Raporu çıkartılması gerekir.
Sağlık Kurulu Raporu düzenlenen bireyin Rehberlik Araştırma Merkezinden inceleme yapılmak üzere randevusu alınır.
Rehberlik Araştırma Merkezi Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporunda bireyin özel eğitim ve rehabilitasyon merkezine devam etmesi önerilirse birey eğitim hizmetlerimizden hiçbir ücret ödemeden yararlanabilir.
 
Yukarıda belirtilen raporların işlem takibinde (Hastane raporu işlemleri, Rehberlik randevuları, evrak takibi v.b) kurumumuzda raporlandırma bölümümüzde çalışan arkadaşlarımız siz velilerimizin daima yanında olarak gerekli desteği sağlayacaktır.
 
Bu içerik 1917 kez okundu.
Sosyal Ağlarda Paylaş:


Devteşti Ahmet Yesevi Mh. 9832. Sk. No: 26 Haliliye / ŞANLIURFA


+90 414 351 07 55


gobekliitepe.rehabilitasyon@hotmail.com


Pazartesi'den Cumartesi'ye 08:00 - 17:45